Činnosti spojené s ICT - moderní technologie a slaboproudy

V oblasti informačních technologií, slaboproudých technologií, multimediích a zabezpečení jsme schopni obsáhnout poměrně širokou oblast nabízených služeb. Vzhledem k poměrně úzké spolupráci a provázání těchto vyjmenovaných oblastí se snažíme nabídnout kompletní portfolio moderních technologií, které mohou sloužit nejen "na pohled", ale také na svoji užitečnou hodnotu.

Naše slaboproudé oddělení ICT se mimo jiné zabývá především o:strukturovana-kabelaz-cat5e

Strukturované sítě

Realizujeme strukturovanou kabeláž pro počítačové a jiné datové sítě, standardně pokládáme kvalitní kabeláž značky Belden nebo Solarix s koncovými prvky značky Panduit, popřípadě dle požadavků investora. Dbáme na dodržování standardů a norem, které jsou důležitým prvkem při samotné realizaci.

Na přání investora zajistíme měření optické i strukturované kabeláže certifikačním přístrojem splňující požadované normy (LANTEK), v jiném případě kabeláž můžeme proměřit přístrojem bez vydání certifikačních protokolů (test správného zapojení, měření skutečné délky, průchodnost...) a vydání základního protokolu.

V případě požadavku na realizaci či napojení optické sítě jsme schopni zajistit odbornou montáž, dle zadání a přání investora.

Zabýváme se i dodávkou, instalací, konfigurací a správou síťových aktivních prvků (routerů, switchů, bezdrátových prvků, ...) a dalších zařízení, souvisejících s kompletní realizací zakázky.

K realizovaným zakázkám připravujeme vždy technickou dokumentaci s elektronickou verzí projektu skutečného provedení (DWG).

mikrotik panduit panduit SKS dexon

Anténní rozvody

Standardním vybavením bývá také anténní rozvod pro společnou televizní anténu - STA.

Dle přání můžeme navrhnout ideální rozvod STA + SAT, Multiswitch řešení, popřípadě můžeme zajistit měření.

Domovní interkomy

Zabýváme se také dodávkou a montáží domovních interkomů - klasických analogových a dnes poměrně populárních digitálních interkomů. Nejvíce instalací máme s interkomy společnosti 2N Telekomunikace - 2N Helios, IP Vario.

Výhodou digitálních IP interkomů je jejich použitelnost, snadná konfigurace a správa včetně začlenění do stávající počítačové sítě. Velmi populární jsou dnes interkomy se zabudovanou kamerou, kde lze tento digitálně zpracovaný obraz poslat do dalších zařízení - jako jsou dotykové panely, mobilní telefony či počítače.

Pro rodinné domy nebo větší bytové jednotky můžeme nabídnout interkomy Fermax, či jiné.

Elektronické zabezpečovací systémy

Jsme certifikovaná montážní firma pro montáž a správu elektronických zabzepečovacích systémů - alarmů Jablotron, Paradox, ELDES a Honeywell.

Jsme držiteli oprávnění k poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob.

Na přání zákazníka doporučíme vhodnou konfiguraci s ohledem na jeho požadavky k zastřežení požadovaného objektu. Ať už se jedná o rodinný dům, kancelář, dočasné stavení nebo automobil, jsme schopni Vám navrhnout takové řešení, které splní všechny Vaše požadavky.

jablotron paradox eldes

Kamerové systémy

Spolu se zabezpečením objektu pomocí EZS se velmi často používají kamerové systémy (se záznamem nebo bez záznamu), klasické analogové (CCTV) nebo digitální (IP) systémy. Moderní jsou také SDI / TurboHD kamerové systémy upřednostňující vysokou rozlišovací schopnost přenášet obraz ve vysoké kvalitě.

Standardně nabízíme kamerové systémy HikVision nebo AXIS.

Nabízíme montáž a oživení těchto kamerových systémů dle přání zákazníka.

Kontrola vstupu

Pro naše klienty můžeme nabídnout i zajímavé systémy pro kontrolu vstupu, od jednoduchých přístupových systémů (např. Dahua) sloužící jako autonomní otevírače bran nebo dveří s evidencí průchodů, přes rozsáhlejší systémy s turnikety.

Speciální a efektové osvětlení

Navrhujeme, konfigurujeme a instalujeme různé speciální osvětlení (LED, SPOT, PAR, Wash,...) pro interiéry, výstavní prostory nebo prostory s řízeným osvětlením. U dekoračního osvětlení dbáme na design, provedení a samozřejmě i spolehlivost instalovaných světlených modulů.

U scénického osvětlení jsme schopni zajistit programování scén či programu (DMX).

Ozvučení, 100V program

Pro naše klienty také často řešíme realizaci ozvučení v podobě domácích audio systémů, ozvučení zasedacích místností nebo celoplošné ozvučení se 100V programem.

Projekční technika a multimédia

K nezbytnému vybavení zasedacích místností, výloh nebo dalších prostor provádíme návrh a realizaci projekční techniky. Dnešním trendem jsou různé projekční folie, projekční nátěry nebo speciální holografické projekce, které mohou ozdobit Vaše prostory.

Reference

Výběr referenčních zakázek:

Několik fotografií z realizací


ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks ukazky-sks

Další informace...

Pokud máte jakékoliv dotazy, směřujte je prosím na e-mail it@foukal.com.